bg

Piłka nożna

Mrągowia awansowała do 1/16 WPP

Piłkarze trzecioligowej Mrągowii awansowali do 1/16 Finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Awans dało zwycięstwo nad Orlętami Reszel 4:1 po dwóch golach Pawła Kowalewskiego oraz trafieniach Konrada Rusieckiego i Przemysława Kuliga.

Na mecz w Reszlu trener Zbigniew Marczuk zabrał piłkarzy pierwszej drużyny, którzy nie narzekali na urazy. Nie zagrali jedynie Mariusz Machniak i Dawid Wiśniewski. Wystawienie podstawowego składu w spotkaniu z Orlętami pokazuje, że Wojewódzki Puchar Polski Mrągowia potraktowała poważnie.

I tak było już od pierwszych minut, kiedy to Mrągowia z łatwością stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Pierwszą z nich wykorzystał Paweł Kowalewski, który wykorzystał podanie Konrada Rusieckiego. W kolejnych minutach Mrągowia uzyskała jeszcze większą przewagę, a największe zagrożenie w szeregach rywali siali właśnie dwaj wymienieni wyżej zawodnicy. W 25 minucie na 2:0 podwyższa Konrad Rusiecki, który świetnie wyszedł do podania Szymona Nałysnyka i pokonał bramkarza Orląt. W 39 minucie było już 3:0 kiedy to Przemysław Kulig wykorzystał dobrą wrzutkę z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do bramki.

3:0 do przerwy pozwoliło trenerowi Marczukowi na spokojne zmiany w drugiej połowie. Po przerwie Marcin Kramek zastąpił w bramce Piotra Osmańskiego, a za Michała Miąsko wszedł Mateusz Niedźwiecki.

Mecz się wyrównał, a gospodarze mieli kilka okazji do strzelenia goli. Raz świetnie zachował się w bramce Marcin Kramek, drugim razem gospodarze nie trafili w bramkę z bliskiej odległości. Po drugiej stronie boiska Mrągowia także atakowała, głównie skrzydłami. W 68 minucie właśnie taka akcja zakończyła się czwartym golem. Piłkę dośrodkował Kulig, a najwyżej wyskoczył Kowalewski i trafił na 4:0.

W 84 minucie Orlęta strzeliły honorową bramkę. Niepewnie zachował się Kramek, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Macieja Maksymiuka, który wepchnął ją do siatki.

Nie miało to jednak wpływu na kwestie awansu, który Mrągowia wywalczyła bardzo pewnie.