bg

Piłka nożna

Nowy sponsor MKS Mrągowii Mrągowo?! 50-lecie istnienia klubu już w czerwcu!

Dotarły do Nas informacje, iż znany producent "energetyków" chce zainwestować ogromne środki finansowe na rozwój młodzieżowej piłki nożnej w tej części Europy. Przedstawiciele firmy są po rozmowach z władzami klubu MKS Mrągowia i wszystko wskazuje na to, że to właśnie w Mrągowie będą realizowane cele strategiczne austriackiej firmy! 
 
Rok 2016 dla Miejskiego Klubu Sportowego Mrągowia jest wyjątkowy. Dokładnie 50 lat temu powstał Zakładowy Klub Sportowy Metalowiec, którego spadkobiercą jest obecny MKS. Mamy zatem okrągły jubileusz, który hucznie świętowany będzie w połowie bieżącego roku. Władze klubu i naszego miasta już teraz zapowiadają różnego rodzaju inicjatywy związane z jubileuszem, których finał odbędzie się pod koniec czerwca br.
 
Udało nam się dowiedzieć, iż w ramach wieloletniej współpracy austraicka firma ma wybudować w Mrągowie nowy stadion na 15 tys. miejsc, powstanie także szkółka piłkarska na wzór akademi funkcjonującej w Nowym Yorku. Sensacyjną informacją jest chęć wprowadzenia zespołu MKS Mrągowia Mrągowo do ekstraklasy w ciągu najbliższych 5 lat!
 
- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Przygotowujemy się do obchodów 50-lecia istnienia klubu na które serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, nie tylko piłki nożnej - skomentował krótko sensacyjne doniesienia Przemysław Witkowski, Prezes Klubu.
 
Oczywiście informacja o nowym sponsorze MKS Mrągowii Mrągowo jest prima aprilisowym żartem. 
 
Informacje o jubileuszu 50-lecia MKS Mrągowii Mrągowo regularnie pojawiać się będą na naszej stronie, stronie Klubu oraz portalu Sportowe Mrągowo.
 
--------------------------------------------
Miejski Klub Sportowy Mrągowia Mrągowo to spory kawałek historii naszego miasta. Powstały w 1966 roku klub przez lata sportowo wychowywał młodzież z naszego miasta i regionu, notując sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
 
Bieżący rok jest wyjątkowy, ponieważ obchodzony w tym roku jubileusz będzie okazją do podsumowania działalności klubu i uhonorowania tych, którzy przez lata dbali o jego rozwój.
 
Jedną z najważniejszych inicjatyw jubileuszowych będzie wybór „10 Twarzy Mrągowii”, którego dokonają mieszkańcy Mrągowa. Już teraz ruszył pierwszy etap wyboru, czyli zgłaszanie kandydatów, z których kapituła konkursu wybierze 50 nazwisk – zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów. Następnie ruszy etap wyboru 10 najbardziej zasłużonych dla klubu osób. Tego wyboru dokonają oczywiście mieszkańcy Mrągowa!
 
„10 Twarzy Mrągowii” poznamy podczas obchodów jubileuszowych, które planowane są na koniec czerwca. Będzie to wydarzenie dużej rangi i już teraz wiadomo, że Stadion Miejski w Mrągowie, który będzie areną obchodów jubileuszowych, przyciągnie wielu byłych piłkarzy, trenerów, działaczy i wszystkich, którzy w ciągu dziesięcioleci związani byli z działalnością klubu.
 
Gorąco polecamy włączenie się w obchody 50-lecia Mrągowii! To nasz wspólny klub i wspólna historia!
Szczegóły dotyczące obchodów jubileuszu niebawem!
 
50 lat MKS Mrągowii w skrócie:
MKS Mrągowia Mrągowo jest spadkobiercą tradycji klubów, które we wcześniejszym okresie działały w Mrągowie: Spójnia Mrągowo, Mazury Mrągowo, Metalowiec Mrągowo. Na początku lat pięćdziesiątych założony został Klub Spójnia Mrągowo. Na początku lat sześćdziesiątych zmieniono nazwę na Mazury Mrągowo. W klubie działały takie sekcje, jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, szachy, hokej na lodzie. Od 1966 roku klub nosił nazwę Zakładowy Klub Sportowy Metalowiec (związany był z Zakładem Metalowym Bumar) i działały w nim następujące sekcje: koszykówka, tenis stołowy, siatkówka, szachy i piłka nożna. W sekcji piłki nożnej była drużyna seniorów i juniorów. Na początku Metalowiec wystartował w rozgrywkach B klasy i co sezon piął się w górę. Drużynę seniorów zasiliła drużyna Motor POM. W sezonie 1969/70 Metalowiec awansował do ligi okręgowej. Lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte zespół gra na poziomie ligi okręgowej i IV ligi, a w sezonie 1972/73 uzyskuje awans do III ligi. 
 
Lata dziewięćdziesiąte były dla klubu latami trochę gorszymi. Od 1994 roku klub nosi nazwę Miejski Klub Sportowy Mrągowia Mrągowo. W sezonie 1997/98 Mrągowia zdobyła Puchar Polski na szczeblu OZPN Olsztyn. Od sezonu 1997/98 do sezonu 2007/2008 zespół gra w warmińsko-mazurskiej IV lidze, po czym w wyniku reformy rozgrywek od sezonu 2008/2009 występuje w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Sezon 2012/13 Mragowia kończy na bardzo wysokim II miejscu, lecz w następnym sezonie spisuje się dużo słabiej i spada do IV ligi, w której występuje do dzisiaj.
 
  • Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016 08:59
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb