bg

Sporty walki

Relacja z Otwartego Pucharu Polski WFMC.

W dniach 10-11 maja 2014 w Barczewie odbył się "Otwarty Puchar Polski WFMC" w kickboxingu. Mrągowo reprezentowało 10 zawodników, gdzie aż ośmiu debiutowało.

Grupa Kaliniak Team wzięła udział w turnieju jako klub Arrachion Mrągowo reprezentując filię najlepszego klubu w Polsce Arrachion MMA Olsztyn. Pierwszego dnia do zawodów przystąpili: Kacper Makarewicz (6 lat) i Kacper Ostapkiewicz (9 lat). Każdy z nich miał w swych kat. wagowcyh po 8 zawodników. Podopieczni Kaliniak Team wypadli bardzo dobrze zajmując odpowiednio 3 miejsce, brązowy medal i czwarte miejsce tuż za podium. Dodać należy, że obydwaj zawodnicy rywalizowali jako debiutanci, a za swych rywali mieli przeciwników bardziej doświadczonych.

Kolejny dzień do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, starsi i seniorzy. W śród juniorów młodszych rywalizowali: Wojtek Bałdyga i Mateusz Giers. Wojtek po trzech ciężkich pojedynkach zajął 4 miejsce, natomiast Mateusz zdobył złoty medal. Tuż po nich do walki przystąpili: Rafał Gut (debiut) i Kuba Piaskowski. Rafał pojechał zdobywać cenne doświadczenie, po trzech miesiącach treningu, pokazał serce i charakter do walki, natomiast walcząc z doświadczonymi zawodnikami musiał uznać ich wyższość. Kuba startował w dwóch kategoriach wagowych, w swojej do 70 kg i w wyższej +5 kg. Potwierdził umiejętności kickbokserskie zdobywając złoty medal w swej wadze i brązowy medal w wyższej wadze, walcząc jednego dnia 6 pojedynków.

W śród seniorów walki toczyli: Paweł Gocaliński (debiut), Łukasz Bożyk (debiut), Mateusz Modzelewski (debiut) i Krzysztof Kołodziejczyk. Po wyrównanej walce Paweł przegrał, natomiast według organizatorów jego pojedynek został doceniony i wyróżniony mianem walki turnieju pod względem technicznym, za co został wyróżniony wspólnie z swoim rywalem. Łukasz i Mateusz, co prawda przegrali swoje pojedynki z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale walki do końca były zawzięte i pełne emocji. Krzysiek potwierdził klasę i już jako senior (pierwsze walki w tej kategorii wagowej) wygrał 3 walki, przegrywając walkę o finał.

Wszystkim podopiecznym z całego serca dziękuję za chęci i charakter do walki, że są następcy naszych mistrzów i idą ich śladami, by rozwijać swoje pasje, walczyć w zawodach sportowych. Wyjazd uważam za solidna dawkę treningu, cennego doświadczenia i motywację do kolejnych przygotowań i startów w zawodach – podumował występ w Barczewie Tomasz Kalinowski, trener Kaliniak Team.

• Opublikowano: poniedziałek, 19, maj 2014 13:37