bg

Sporty walki

Historyczny sukces Polaków w Las Vegas!

Historyczny sukces Polaków w Las Vegas! Aleksandra Milczarek i Marcin Kalata zostali v-ce mistrzami świata MMA na zakończonych w Las Vegas pierwszych Mistrzostwach Świata amatorskiego MMA. Brązowy medal powędrował do Karol Linowskiego. Trenerami kadry są Mirosław Okniński i Paweł Harasim.

Niedosyt pozostał, bo Kalata z powodu złamanej ręki nie mógł wystąpić w finale.

Trener Husarii Mrągowo, Paweł Harasim (jeden z szefów polskiej kadry odpowiedzialny za organizację) jako gość UFC miał zaszczyt wziąć udział min. w cyklu seminariów z legendarnymi braćmi Gracie Rener'em i Raron'em.  Rodzina Gracie stworzyła brazylijskie jiu jitsu. Udział w zajęciach, prowadzonych przez klan Gracie można porównać do pielgrzymki muzułmanina do Mekki. Każdy trenujący bjj o tym marzy. Łącznie 8 godzin zajęć podzielonych na 3 bloki tematyczne techniki kończące, kontry do technik kończących i bjj jako samoobrona na ulicy. Wiele ciekawych i nowych szczegółów - rozwiązań do dobrze znanych technik.

Kolejne niesamowite warsztaty, w których wziął udział trener mrągowskiej Husarii to 2 godzinne zajęcia z dwiema sławami z UFC, Chuck'iem "The Iceman" Lidell byłym mistrzem UFC w kategori półcięzkiej oraz Matte'm Hughes'em byłym mistrzem UFC kategorii średniej.  Warsztaty poświęcone były tematowi ground'n'pound (praca w pozycji, utrzymanie pozycji) i to co najlepsze czyli uderzenia w parterze - kwintesencja mma. Ten element spaja walkę uderzeniami z walką na chwyty. Chuck Lidell i Matt Hughes to legendy UFC, ich walki wzbudzały zawsze ogromne emocje. MMA to nie "stójka" i "parter"... to ścisłe połączenie tych dwóch koncepcji walki.

 
 
  • Opublikowano: czwartek, 24, lipiec 2014 08:25
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb