bg

Sporty walki

Weekend Arrachion MMA Mrągowo z sukcesami.

Udany weekend zanotował mrągowski klub Arrachion MMA Mrągowo (grupa Kaliniak Team). 
 
W piątek, podczas wieczornej Gali Sportów Walki "United Fighting Ostrołęka" w Ostrołęce, walczył trener Tomasz Kalinowski. Walka toczyła się w formule K-1 a rywalem był zawodnik z Gołdapi. Walka była dynamiczna i z serią mocnych uderzeń, w pierwszej rundzie wysokim kopnięciem na szczękę (high kick) mrągowianin posłał na deski rywala. Ten po chwili wstał aby dalej walczyć. Po serii ciosów bokserskich rywal Tomasza Kalinowskiego ponownie wylądował na deskach. Mocny zawodnik z Gołdapi, powstał i wytrwał do końca pierwszej rundy! W drugiej tercji ponownie przeciwnik był liczony, co skutkowało tym, iż sędzia ringowy (po trzech liczeniach) przerwał walkę.
 
- Cieszę się z wygranej, tym bardziej, że niespełna tydzień wcześniej również wygrałem swój pojedynek przed czasem. Dwie walki w odstępie tygodnia, to wyzwanie. Dziękuje swoim klubowym kolegom, z którymi przygotowywałem się do walk - mówi Tomasz Kalinowski.
 
Po powrocie z piątkowej gali "UFO", trener z juniorami mrągowskiego klubu wyjechali na międzynarodowe zawody "Puchar Europy UFR, WKA, WKSF" do Tarczyna. Był to turniej trzech federacji kickbokserskich. W zawodach udział wzięli reprezentanci z Polski, Czech, Mołdawi, Grecji, Azejberdżanu, Anglii, Belgii, Szwecji, Słowacji.
 
Mrągowo reprezentowali: siedmiolatek Kacper Makarewicz, Wiktoria Wilga, Wiktoria Krakowska, Paulina Krakowiak, Wojtek Bałdyga i Mateusz Giers. Niestety, w konkurencji "pointfighting" (walka przerywana na punkty) nasz najmłodszy zawodnik Kacperek przegrał swoją pierwszą walkę, z przewyższającym od siebie warunkami fizycznymi i doświadczeniem, reprezentantem Grecji stosunkiem 18:13. Pozostali mrągowscy kickbokserzy walczyli w konkurencji UFR Tatami (1 runda - boks, 2 runda - kickboxing, 3 runda low-kick), w swych kategoriach wywalczyli:
Wiktoria Wilga - złoto, Wiktoria Krakowska - srebro, Paulina Krakowiak - srebro, Wojtek Bałdyga - brąz, Mateusz Giers - srebro.
 
- Jestem dumny i zadowolony z postawy swoich zawodników, mimo trudnych walk z doświadczonymi zawodnikami udało nam się wywalczyć podium. Było to cenne doświadczenie, które na etapie juniorskim trzeba zbierać, gdyż potem procentuje to w dalszej karierze zawodniczej - podsumowuje trener Tomasz Kalinowski.
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 08, grudzień 2014 09:08
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb