bg

Sporty walki

Arrachion Mrągowo z medalami Mistrzostw Polski WKSF

W sobotę 17 stycznia br. mrągowscy zawodnicy Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) zainaugurowali starty w nowym roku kalendarzowym. 

Zaowdnicy wzięli udział w Mistrzostwach Polski WKSF.

- Był to bardzo udany start moich podopiecznych. W najsilniej obsadzonej formule walk jaką było K-1 Krzysztof Kołodziejczyk, już jako senior, wywalczył brązowy medal. Kolejny krążek, złoty, wywalczył Damian Nowakowski, walcząc w formule kick light (to lżejsza odmiana walki od K1, bez używania ciosów kolanem). W seniorach debiutował Bartosz Różański, który niestety musiał uznać wyższość doświadczenia swoich rywali, ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Ostatnim w klubu, również debiutującym na zawodach, był nasz kadet Czarek Sternicki. Zaledwie po pół roku trenowania, pokazał, że ma potencjał i charakter do walk. W pierwszym pojedynku musiał uznać zwycięstwo przeciwnika, natomiast werdykt wielu obserwatorów tej walki zdziwił - relacjonuje Tomasz Kalinowski, trener.

- Jestem bardzo zadowolony z startów moich podopiecznych, pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Krzysiek swoimi walkami zwrócił uwagę trenerów kadry Polski, którzy chcieliby go mieć w szeregach. Dodatkowo dla Krzyśka był to sprawdzian przed debiutującą walką zawodową, którą stoczy już za dwa tygodnie w Suwałkach - podsumowuje Kalinowski.

  • Opublikowano: poniedziałek, 19, styczeń 2015 13:23
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb