bg

Sporty walki

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów - relacja

W niedzielę 29 listopada br. w Ostrołęca odbyła się "Kurpiowska Kuźnia Mistrzów" - zawody amatorskie walk w ringu przy publiczności. 
Klub Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki wróciła z Ostrołęki.
 
Relacja Tomasza Kalinowskiego, trenera Arrachion Mrągowo:
 
- Jako pierwszy do walki przystąpił Kuba Piaskowski (ze wzgędu na zawodową walkę K-1 za tydzień, nie chcieliśmy nabawić się kontuzji), walkę w boksie potraktowaliśmy jako sparing. Kuba dystansował i posyłał dwukrotnie na deski rywala, co skutkowało przerwaniem walki i rzuceniem ręcznika przez trenera.
 
- Następnie do ringu weszła Wiktoria WIŚNIA, która zmierzyła się o 7 kg cięższą Alą Zaniewicz z UKS Fight Club Mrągowo. Nie mając rywalek w swojej wadze, bez zastanowienia wzieliśmy tą walkę (low kick). Wszystkie rundy były na korzyść Wiktorii i pewnie zdominowała rywalkę wygrywając jednogłośnie na punkty. Jako trzeci walczył Mateusz Modzelewski (low kick). Mati lekko przysnął pierwszą rundę i gdy zaczął się przebudzać zabrakło czasu i w konsekwencji, przegrał walkę decyzją nie jednogłośną stosunkiem 1:2.
 
- Jako ostatni, już w wieczornej gali, zawalczył Bartek Różański (K-1). Jego przeciwnikiem był miejscowy rywal. Bartek konsekwentnie obijał nogę niskimi kopnięciami, kilka razy trafiając w staw kolanowy, co spowodowało małe problemy przeciwnikowi i ostatecznie to jego ręka powędrowała do góry.
 
- Sporo doświadczenia i kolejna lekcja przed następnymi zawodami. Ciężka praca i systematyczność zawsze przyniesie zadowolenie. 
 
www.kaliniakteam.pl
  • Opublikowano: środa, 02, grudzień 2015 07:20
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb