bg

Sporty walki

Ekstremalny cross trening na torze motocrossowym - relacja Kaliniak Team

09 stycznia br. na torze motocrosowym odbył się ekstremalny cross trening, który zorganizowało mrągowskie stowarzyszenie "Kaliniak Team Mrągowo". 
 
- Jako partnerzy jednego w największych biegów w Polsce - Runmageddon - postanowiliśmy stworzyć trening i tym samym zaszczepić mrągowianom tego rodzaju aktywność. Ku naszemu zdziwieniu w treningu wzięło udział ponad 40 osób! Goście przyjezdni z Pisza, Giżycka i mrągowianie reprezentujący Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo oraz klubowicze Kaliniak CROSS Ladies & Gentelman, NIedźwiedzia Łapa Mrągowo, a także Woman's Team of Hawks. Cieszy tym bardziej, że połowę stanowiły Kobiety i nie bały się trudu, potu i błota, jakie czekały na torze. Trening trwał 60 minut ciągłego biegania po nierównym terenie z oponą pod pachą, jako obciążenie. Na torze, którego pętla ma 1300 metrów rozstawionych było 6 przeszkód, w tym czołganie, podciąganie itp. Na koniec zorganizowaliśmy ognisko, grochówkę i kiełbaskę, tak by każdy mógł się ogrzać i miło zakończyć udany trening.
 
- Cieszę się, że taka forma treningu przypadła do gustu, na codzień trenujemy cross trening na sali, przerzucamy ciężary połączone z treningiem aerobowym. Organizuje co jakiś czas trening w plenerze, po to aby sprawdzać swoje umiejętności i siłę wyćwiczoną na sali, podjąć walkę z samym sobą i z własnymi słabościami. Bardzo zaskoczyła mnie frekwencja na treningu i widząc, że są chętni postanowiłem organizować cykliczne treningi. Kolejny już 13 lutego, również na torze motocrossowym, ponieważ jest to wymagający teren, dodatkowo wzbogacimy trening o nowe przeszkody. Zdradzę też, że wspólonie z władzami Miasta i z Stowarzyszeniem Patriotyczne Mrągowo ubiegamy się o ekstremalny bieg w Mrągowie, który wystartuje we wrześniu - relacjonuje Tomasz Kalinowski, trener Kaliniak Team Mrągowo.
 
 
  • Opublikowano: wtorek, 12, styczeń 2016 14:58
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb