bg

Sporty walki

Mistrzostwa Polski WKSF - relacja Tomasza Kalinowskiego

Podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasz Kalinowskiego zainaugurowali nowy rok startami na zawodach w Mińsku Mazowieckim podczas Mistrzostw Polski WKSF. Klub Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) reprezentowało 5 zawodników. 
 
- Jako pierwszy do startów przystąpił najmłodszy zawodnik, Michał Jastrzbski, który debiutował w zawodach. Wziął udział w dwóch konkurencjach, jiu jitsu no gi i kick-boxing kalaki. W pierwszej wywalczył brązowy medal, natomiast w drugiej, po czterech walkach, w finale uległ gospodarzowi i musiał zadowolić się srebrem. Kolejnym zawodnikiem, który zmierzył się w jiu jitsu no gi był Piotr Mańkowski (również debiut walk w tej formule). Piotr uplasował się na drugim miejscu zgarniając srebrny krążek.
 
- Nastepnie rywalizację zaczeli kick-boxerzy. Wiktoria "Wiśnia" Kalinowska i Mateusz Modzelewski wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski, a na końcu imprezy, ok. 22:00 do rywalizacji przystąpił Alan Pieróg walcząc w kat. +90 kg. Po trzech zaciątych walkach, Alan z kontuzją piszczela i kolana przystąpił do walki finałowej. Niestety, po pierwszej rundzie, musieliśmy zrezygnować z kontynuowania pojedynku i Alan ostatecznie uplasował się na drugim miejscu, zgarniając tytuł vice-mistrza Polski WKSF. Dodatkowo, włodarze federacji, widząc zacięcie i charakter woli walki jaką prezentował Alan, wręczyli mu powołanie do kadry narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu (PFKB).
 
- To dopiero początek sezonu, wszystko idzie w dobrym kierunku. Lecimy na kolejne zawody już za tydzień, potem w lutym i w marcu kolejne ciekawe wydarzenia sportowe, w których bierzemy udział. 2 kwietnia br. w Mrągowie PUCHAR MAZUR 3, gdzie pokażemy swoją siłę!
 
www.kaliniakteam.pl
 
  • Opublikowano: wtorek, 19, styczeń 2016 09:54
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb