bg

Sporty walki

Aktywny weekend Arrachion Mrągowo

W miniony weekend zawodnicy Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) wzieli udział w dwóch imprezach sportowych. 
 
W Mrągowie odbył się turniej zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa. Podopieczni Pawła Jastrzębskiego (również Witolda Sańko, trenera zapasów) rywalizowali na zapaśniczych matach. Michał Jastrzębski wygrał dwie walki, a trzecią przegrał w finale, zdobywając srebrny medal. Drugim startującym mrągowianinem był Ksawier Skol, któremu udało się zdobyć brązowy medal. Brawa dla młodych utalentowanych wojowników!
 
Tego samego dnia, w Warszawie, starsi zawodnicy walczyli na Warszawskiej Grandzie oragnizowanej przez Legia Fight Club. Walki toczyły się w formule K-1 (kickboxing).
 
Jako pierwszy zaczął Adrian Dann, który wygrał zdecydowanie walkę w pełni kontrolując wszystkie rundy. Sędzia przerwał w trzeciej rundzie przez niezdolność przeciwnika. Udany debiut w ringu!
 
Kolejnym walczącym z klubu był Bartosz Różański, walcząc na poziomie klasy B z rywalem, który był liczony w drugiej rundzie. Po ciężkich, mocnych i obustronnych wymianach werdykt był remisowy. 
 
Patryk Kaziemiarz przystąpił do walki z miejscowym zawodnikiem warszawskiej Legii, jak na debiut obaj szli na siebie odważnie i bez kompleksów, natomiast dwukrotnie Patryk został trafiony nieprzepisowo kopnięciami w krocze, co znacznie go oslabilo lecz nie odebrało woli walki. Pojedynek powinien zakończyć się remisem, natomiast sędzia wydający werdykt uznał wygraną gospodarza. 
 
 - To była dobra kolejna lekcja sparingów K1. Jak na debiuty, zawodnicy pokazali, że mają charakter i chęci dalszego rozwoju. Dziękujemy organizatorom za możliwość startu. Teraz zaczynamy wakacje a już od września zaczynamy ponownie walczyć. Szykujemy również na jesień wznowić mrągowską edycję walk sparingowych K-1, które odbywały się w Gościńcu Molo pod nazwą "Underground Fight Show".
 
relacja: Tomasz Kalinowski (Kaliniak Team)
 
  • Opublikowano: poniedziałek, 20, czerwiec 2016 14:03
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb