bg

Sporty walki

Szymon Rostkowski z Kaliniak Team vice mistrzem Czech K-1

Szymon Rostkowski, zawodnik mrągowskiego Klubu Kaliniak Team zdobył srebrny medal i tym samym został vice mistrzem Czech K-1 w kategorii junior 75 kg.

 Zawodnicy mrągowskiego klubu "Kaliniak Team Mrągowo", w składzie: Szymon Rostkowski, Jakub Piaskowski, Sebastian Romańczyk, Paweł Ściepuro, Tomasz Kalinowski, uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech K-1. W imprezie wzięli udział zawodnicy z Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Ukrainy oraz Polski. Poziom walk był bardzo wysoki, większość zawodników miała na swoim koncie po kilka walk zawodowych.


Wszyscy mrągowianie zaczęli walki z gospodarzami. Jakub Piaskowski, Paweł Ściepuro, Tomasz Kalinowski przegrali pierwsze walki i pożegnali się z turniejem.

- Sebastian Romańczyk pierwszą walkę wygrał z Czechem, natomiast w ćwierćfinale przegrał i odpadł, również z Czechem - relacjonuje Tomasz Kalinowski. - Największą niespodziankę sprawił Szymon Rostkowski, junior w kategorii 75 kg., który w walce półfinałowej pokonał reprezentanta Czech w pierwszej rundzie przez KO (sędzia dwukrotnie liczył Czecha, za trzecim razem zakończył walkę). W finale Szymon trafił na reprezentanta Węgier. Przeciwnik dominował fizycznie i umiejętnościowo, dla Szymona zabrakło doświadczenia na tak dobrego zawodnika i musiał uznać jego wyższość. Jestem zadowolony z wyjazdu, mimo dużej odległości i małych komplikacji z wyjazdem, było warto. Dumnie reprezentować nasz kraj i Mrągowo na międzynarodowych zawodach o randze Mistrzowskiej. Pozwoliło to nam na zebranie cennego doświadczenia, pokazało, że mimo krótkiego stażu treningowego, to możemy rywalizować z najlepszymi.

Wyjazd dofinansowany został przez Urząd Miejski w Mrągowie oraz lokalnych przedsiębiorców: Łukasza Bieryckiego, Dariusza Ołowia, Jarosława Łuńskiego.

  • Opublikowano: poniedziałek, 21, październik 2013 11:07
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb