bg

Sporty walki

Pierwsza pomoc w Fight Club Mrągowo

W dniu 18.10.2016 odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, które zorganizowano  we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, którą reprezentował Kamil Golon oraz Marcin Kordek. 
 
Było to już kolejne spotkanie w UKS FCM, podczas którego uczestnicy mieli okazję sprawdzić i utrwalić wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy. 
 
Strażacy przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące głównego tematu oraz opowiedzieli o zagrożeniach związanych z dymem. Pokazali i  wytłumaczyli zasady pierwszej pomocy, m.in. opatrywanie ran oraz omówili przykładowe sytuacje, w których dochodzi do zagrożenia życia lub zdrowia życia. Uczestnicy mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji.
 
Na fantomie prostym ćwiczyli dorośli, natomiast najmłodsi bardzo zaangażowali się w ćwiczenia na fantomie podłączonym do komputera, który wskazywał dokładnie uciśnięcia oraz wdechy. Strażacy uświadomili zebranym, że 80% sytuacji, w których możemy pomóc drugiej osobie zdarza się w gronie najbliższych. Bądźmy czujni i nie bójmy się pomagać!
 
źródło: Zuzanna Nurczyk, FC Mrągowo
 
  • Opublikowano: piątek, 28, październik 2016 14:34
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb