bg

Tenis

Mrągowo na międzynarodowej mapie tenisa

W dniach 26.06 – 6.08.2017 r. Mrągowo zadebiutuje w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisa ITF organizacją cyklu sześciu męskich turniejów tenisa pod nazwą Warmia Mazury Open. 
 
Dzięki organizacji turniejów rangi futures do polskiej stolicy muzyki country przyjadą tenisiści z takich państw jak Australia, USA, Argentyna, Ekwador, Meksyk, Francja, Szwecja, Włochy, Czechy, Niemcy, Wlk. Brytania, Rosja czy Estonia. Nie zabraknie oczywiście polskich zawodników
 
Turnieje w ramach Warmia Mazury Open odbędą się na kortach mrągowskiego hotelu Mercure, który będzie jednocześnie bazą noclegową dla zawodników, osób towarzyszących i zaproszonych gości. 
 
- Zawodnicy zagrają na całkowicie odnowionych kortach. Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne prace aby nawierzchnia spełniała międzynarodowe standardy. Na nieco ponad tydzień przed startem imprezy zostały do dopracowania tylko detale – podsumowuje Aleksander Fereniec, organizator turnieju.
 
W sześciu turniejach jakie odbędą się w Mrągowie tenisiści walczą nie tylko o premie finansowe, ale także o punkty do prestiżowego rankingu ATP. Pula nagród każdego z mrągowskich futuresów wynosi 15 tys. $.
 
Na uczestników Warmia Mazury Open, przybyłych gości i turystów czekają w Mrągowie dodatkowe wydarzenia kulturalne – Święto Maślanki Mrągowskiej, Dni Mrągowa, XI Mazurska Noc Kabaretowa, Gypsy Carnawal, Mazurski Festiwal Operowy Belcanto czy Festiwal Kultury Kresowej oraz sportowe – Żeglarskie Grand Prix Mrągowa, Mazury MTB i ogólnopolski turniej koszykówki Korona 3X3: Mrągowo Open.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że żadne miasto w Polsce nie organizowało do tej pory takiej ilości międzynarodowych turniejów w jednym roku można śmiało założyć, iż w okresie letnim Mrągowo będzie na ustach całego polskiego środowiska tenisowego. Warmia Mazury Open to doskonała okazja na promocję dyscypliny, Mrągowa i województwa warmińsko-mazurskiego na arenie międzynarodowej, która w przyszłości zaowocuje organizacją turniejów wyższej rangi.
 
Organizatorem Warmia Mazury Open jest Stowarzyszenie Tennis Club Mrągowo i BIC Siwik Holiday. Patronat honorowy nad imprezą objął Pan Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Impreza została dofinansowana ze środków Miasta Mrągowo i Powiatu Mrągowskiego.
 
Więcej informacji nt Warmia Mazury Open znajdą Państwo na stronie warmiamazuryopen.com
 
 
  • Opublikowano: piątek, 16, czerwiec 2017 12:06
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb