bg

Tenis

Historyczny turniej Warmia Mazury Open za nami

W niedzielę 2 lipca 2017 roku zakończył się międzynarodowy turniej tenisa Warmia Mazury Open. Pierwszy z sześciu zaplanowanych przez organizatorów turniejów rangi ITF Men’s Futures, z pulą nagród 15000 $.

Turniej Poland F3 Futures poprzedzony był sobotnio-niedzielnymi kwalifikacjami, w których 48 tenisistów walczyło o 8 miejsc premiowanych awansem do turnieju głównego. Do rozstawionych zawodników dołączyli: J. I. Ameal (Argentyna), D. Gennaro (Argentyna), O. Prihodko (Ukraina), P. Brydolf (Szwecja), J. Marse-Vidri (Hiszpania), M. Siimar (Estonia), B. Arias (Boliwia) oraz L. Kazakov (Rosja).

Od poniedziałku 26 czerwca do niedzieli 2 lipca 32. zawodników walczyło o wygraną w pierwszym, historycznym turnieju Warmia Mazury Open, zarówno w grze deblowej jak i singlu.

Najlepszą parą Warmia Mazury Open okazali się rozstawieni z numerem 3 Antonio Massara (Włochy) i David Poljak (Czechy), którzy wygrali z polską parą Maciejem Smołą i Karolem Drzewieckim 6-2, 6-2.

W finale gry pojedynczej spotkali się najwyżej rozstawieni Francuz Alexandre Muller (1) i Szwed Marcus Eriksson (2). Emocjonujący pojedynek 6-3 0-6 6-3 wygrał A. Muller. Z Polaków najwyżej w drabince turniejowej znalazł się Piotr Matuszewski, który przegrał półfinał z późniejszych triumfatorem.

Od poniedziałku 3 lipca trwa drugi turniej Warmia Mazury Open, w którym rywalizuje m.in. Alexei Popyrin. Australijczyk 11 czerwca 2017 roku wygrał juniorski turniej Roland Garrosa!

Zapraszamy na korty przy ul. Giżyckiej. Międzynarodowy tenis na wysokim poziomie gwarantowany!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu Warmia Mazury Open.

Impreza dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Mrągowo i Powiat Mrągowski.

 

  • Opublikowano: środa, 05, lipiec 2017 13:10
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb