bg

Żeglarstwo

Patrycja zwycięża i pojedzie na Mistrzostwa Świata!

 Od 16 do 19 maja na wodach Zatoki Puckiej trwały regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach olimpijskich. Były to pierwsze regaty w kraju dla zawodników klasy RSX i jednocześnie eliminacja do Mistrzostw Świata ISAF. Zwycięstwo odniosła Patrycja Lis, a trzecie miejsce zajęła Klaudia Szablińska (obie ZOS Baza Mrągowo).

Świetnie zaprezentowały się obie podopieczne trenera Tomasza Stefańskiego. Patrycja Lis, zawodniczka Zespołu Oświatowo-Sportowego Baza, zdecydowanie zwyciężyła, zapewniając sobie tym samym start w Mistrzostwach Świata. Na Mistrzostwa Świata ISAF kwalifikuje się tylko jeden zawodnik i jedna zawodniczka z każdego kraju, podobnie jak na Igrzyska Olimpijskie. Natomiast Klaudia Szablińska, po zaciętej walce z zawodniczką z GKŻ Gdańsk, zajęła trzecią pozycję.

Zawodnicy przez całe regaty mieli wyśmienite warunki do żeglowania - słoneczną pogodę i praktycznie każdego dnia warunki ślizgowe.

- Widać, że zaprocentowały zgrupowanie wiosenne i start w regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. To pozwoliło nam optymalnie przygotować się do rozpoczynającego się sezonu w kraju - tłumaczy świetną formę swoich zawodniczek trener Tomasz Stefański.

W regatach zadebiutowali - Klaudia Kondracka i Krzysztof Tumanowicz, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z RSX-em.

Na początku czerwca zawodników w klasie RSX czeka start w regatach o Puchar Prezydenta Sopotu - będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Relacje z regat także na stefekteam.pl  oraz na Facebooku.

  • Opublikowano: czwartek, 23, maj 2013 09:12
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb