bg

Żeglarstwo

Sportowa Wiosna na Mazurach! Zapraszamy!

„Sportowa Wiosna na Mazurach” regaty o „Puchar Burmistrza Mrągowa” to dwa w jednym czyli: zabawa sportowa oraz „brzegowy” piknik wodniacki połączony z turniejami, grami i zabawami dla dzieci w wieku 6-13 lat. 
 
Organizatorzy spodziewają się, że w rywalizacji na wodzie weźmie udział ok. 70 zawodniczek i zawodników w wieku 7-12 lat, rekrutujących się z wszystkich mrągowskich szkół podstawowych zaś ich znajomi i rodziny pozostające na brzegu, będą mogli wziąć udział w zabawie, grze lub turnieju rozgrywanym w tym samym czasie na terenie portu przy ul. Nadbrzeżnej.
 
Zawodnicy wystartują na małych jachcikach: Optimist Szkolny, Desce z Żaglem dla dzieci, desce Bic Techno oraz w kajakarstwie klasycznym.
 
Zmagania na wodzie będzie można obserwować spacerując po promenadzie wokół jeziora Czos. Wśród kibiców zagrzewających młodych żeglarzy i kajakarzy do rywalizacji na trasach i torach regatowych, będą zapewne całe rodziny, także te z wielopokoleniowymi tradycjami sportowymi. Przy asyście i dopingu rodzeństwa, rodziców - a często także - dziadków, dzieci i młodzież będą wznosić się na szczyty swoich możliwości i umiejętności. Chcemy żeby było sportowo, zdrowo i wesoło.
 
Miejscem imprezy będzie port „Bazy” przy ulicy Nadbrzeżnej 4. Początek imprezy - 1 maja 2014 r. o godzinie 10.30. Uroczyste zakończenie - 16.00
 
Burmistrz Miasta Mrągowo ufundowała medale i puchary. Organizatorzy nie ustają w staraniach i zabiegach wśród darczyńców i sponsorów tak, aby każdy uczestnik „Sportowej Wiosny na Mazurach” otrzymał jakiś upominek oraz dyplom uczestnictwa.
 
Organizatorzy imprezy:
Klub Sportowy „Baza Mrągowo”
Rada Rodziców przy ZOS „Baza” w Mrągowie
Zespół Oświatowo-Sportowy „Baza” w Mrągowie 
 
 
  • Opublikowano: wtorek, 22, kwiecień 2014 06:49
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb