bg

Żeglarstwo

Relacja z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjing.

Po 11 dniach głównie oczekiwania na brzegu na wiatr, 8h pływania i 7 wyścigach w warunkach wiatrowych urągających żeglarstwu deskowemu zakończyliśmy zmagania w klasie Bic Techno 293 - relacja z The Second Summer Youth Olympic Games, które odbyły się w Chinach.


Magda Majewska po emocjonującym ostatnim wyścigu zakończyła rywalizację na 13 (szczęśliwym/pechowym - niepotrzebne skreślić  miejscu. Ten pierwszy start młodziutkiej (drugiej z najmłodszych w polskiej ekipie) zawodniczki muszę ocenić pozytywnie. Dwa lata treningów na klasie Bic Techno. nie miały prawa dać cienia nadziei na dużo lepszy rezultat.

Przeciwniczki to w przeważającej większości zawodniczki z 2-3lata dłuższym stażem i medalami z mistrzostw świata i kontynentalnych. Przebłyski możliwości Magda pokazała w 4 i 7 wyścigu. W tym ostatnim znów prowadziła po fantastycznym starcie i tuż przed górnym znakiem zmiana kierunku wiatru o 110(!) stopni zepchnęła Ją na 11 pozycję.

Uważam, że tak duży skręt wiatru powinien być przyczynkiem do przerwania wyścigu. Ale medalrace musi się odbyć, a medale musiały być rozdane o 16.00. Nie ma co rozdzierać szat i płakać nad rozlanym mlekiem. Była to kolejnalekcja żeglarstwa która nauczyła nas że wszystko w sporcie jest możliwe.

Wracamy z Chin pełni wrażeń ,podziwu dla rozmachu tych Igrzysk, sprawności organizatorów... I gotowi podjąć ciężką pracę!

Tylko kilka miesięcy zostało nam do kolejnych konfrontacji z najlepszymi tego świata. Ambicje by do Nich dołączyć wciąż rosną.

Pozdrowienia z Nankin
Mariusz Nalewajek
Baza Mrągowo

  • Opublikowano: wtorek, 02, wrzesień 2014 07:28
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb