bg

Żeglarstwo

Finał regat Grand Prix Mrągowa już 30 sierpnia!

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia) odbędą się ostatnie, finałowe regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Delphia Cup. Łącznie we wszystkich imprezach wystartowało ponad 30 załóg i około 100 żeglarzy. Najliczniejsze okazały się regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Czos (również eliminacja Żeglarskiego Grand Prix 7 CudówMazur), mogliśmy w nich zobaczyć aż 25 jachtów.

Do finału awansowało ostatecznie 8 załóg – po cztery najlepsze ekipy z grupy jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Jako, że wszyscy w finale będą pływać na jednakowych łódkach, Delphiach 24 One Design, podział na oddzielne klasyfikacje nie ma już znaczenia i wszyscy zawodnicy zostali zgodnie z regulaminem umieszczeni w dwóch różnych grupach w półfinałowych. Do pierwszego półfinału trafił zwycięzca grupy otwarto pokładowej, Kamil Rutkowski, oraz sternicy: Łukasz Śliwa, Łukasz Cagara, Maciej Dymerski. W drugim półfinale zmierzą się z kolei: najlepsza dotychczas załoga kabinowa dowodzona przez Karola Góralczyka oraz załogi: Grzegorza Pieczki, Adama Kalinowskiego i Dariusza Bałdygi. Każdy z półfinałów będzie składał się z 3 krótkich wyścigów, a do finału awansują po 2 najlepsze ekipy. Brak możliwości odrzucenia wyścigu, liczona będzie ogólna punktacja z 3 wyścigów. Po dwie najlepsze załogi z dwóch półfinałów awansują do finału, gdzie po rozegraniu również 3 krótkich wyścigów, wyłoni się najlepsza załoga z całego cyklu.

Otwarcie regat odbędzie się o godzinie 10.00, później nastąpi odprawa sterników. Pierwszy wyścig półfinałowy został zaplanowany na godzinę 11.00. To jednak nie wszystko. Dodatkowo, w międzyczasie o godzinie 12.00 odbędzie się drugi wyścig, długodystansowy, do którego zgłaszać się mogą wszyscy żeglarze, którzy nie zakwalifikowali się do finału. Do wyścigu długodystansowego będzie można zgłosić się w dniu wyścigu między godziną 9.00 a 10.00. Wpisowe jak zwykle wynosi 30zł od osoby i upoważnia do wzięcia udziału w after party. Zakończenie regat nastąpi o godzinie 19.00 w restauracji Estrada Cafe & Bar pod mrągowskim amfiteatrem.

Jako, że to już ostatnia impreza żeglarska z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, regaty będą obfitować w różnego rodzaju nagrody. Za wszystkie miejsca na podium finałowych zmagań zostaną nagrodzone specjalnymi pucharami. Dodatkowo będą przyznawane pamiątkowe puchary za zakwalifikowanie się i udział w finale Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2014 – Delphia Cup. Oprócz tego, Pani Burmistrz Mrągowa osobiście ufundowała dwa dodatkowe puchary: dla zwycięzcy wyścigu długodystansowego oraz dla najlepszej załogi niepełnosprawnej. Również i tym razem uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy. Nowością będą z kolei koszulki dla uczestników, które zostały specjalnie przygotowane na finały.

Po oficjalnym zakończeniu regat, na after party, będzie można usłyszeć lokalny zespół Blues 4 Cash. Jest to młody zespół z powiatu mrągowskiego, który zadebiutował w Mikołajkach podczas Majówki z Radiem Zet. Jest znany głównie ze świetnych coverów grupy Dżem. Zapraszamy wszystkich miłośników żeglowania do uczestnictwa oraz do wspólnej zabawy.

 

  • Opublikowano: wtorek, 02, wrzesień 2014 07:41
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb