bg

Żeglarstwo

Mrągowska 470-siątka z medlami Mistrzostw Polski!

24 października br. w Górkach Zachodnich na Rozlewisku Wisły Śmiałej zakończyły się Meczowe Mistrzostwa Polski w klasie 470, gdzie na drodze krajowych eliminacji zakwalifikowało się do tej formuły regat osiem najlepszych załóg.

Szkołę Mistrzostwa Sportowego reprezentowali oczywiście zawodnicy „Bazy” Mrągowo, którzy w przepięknej jesiennej aurze i przy pasjonujących pojedynkach z załogami ze Szczecina i Warszawy wywalczyli tytuł Mistrza Polski.

Złoty medal przypadł broniącemu tytułu z ubiegłego roku mrągowskiemu teamowi Kamil Cesarscki – Benio Waszkiewicz, srebrny zawodnikom Sejk Pogoń Szczecin Filip Florek – Dominik Janowczyk a brązowy wywalczyła załoga Spójni Warszawa Marcin Urbański – Maciej Król.

Natomiast poprzedniej niedzieli, 28 września również w Górkach Zachodnich wręczono najlepszym zawodnikom medale Mistrzostw Polski w klasach olimpijskich, gdzie po kilkudniowej rywalizacji na wodzie walczono o trofea seniorskie i młodzieżowe.

Na starcie zawodów stanęło ponad 150 zawodników, którzy na wodach Zatoki Gdańskiej musieli wykazać się umiejętnościami techniczno - taktycznymi w skrajnych warunkach atmosferycznych – od słabego wiatru po żeglowanie w podmuchach sięgających ponad 6 stopni w skali Beauforta i dużym poziomie zafalowania.

Sędziowie rozegrali 9 planowanych wyścigów oraz wyścig medalowy. Mrągowskie załogi i z tych zawodów przywiozły medale. Antonina Marciniak w konkurencji kobiet klasy 470 wywalczyła w pięknym stylu srebrny medal ustępując jedynie olimpijce z Londynu, załodze z Sejk Pogoń Szczecin Agnieszce Skrzypulec. W konkurencji mężczyzn w kategorii seniorów zwyciężyła załoga z AZS AWFiS Gdańsk Karol Jączkowski – Artur Baranowski a wśród młodzieżowców doskonałe trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła mrągowska załoga Kamil Cesarski – Beniamin Waszkiewicz, piątą lokatę zajął kolega klubowy Paweł Roszkowski – Bartek Waszkiewicz a szóstą kolejny zawodnik mrągowskiej bazy Tomek Wawerek – Antoni Banaś.