bg

Żeglarstwo

Żeglarze z kolejnymi sukcesami

Mrągowscy żeglarze z trzydniowych regat w Charzykowy przywieźli srebro. Drugie miejsce wypływał sobie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Mikołaj Merkler. Zadowolenia nie ukrywa trener Tomasz Szawkowski. Brawa dla naszych zawodników tym większe, że w regatach startowały 263 łódki z kilkudziesięciu klubów żeglarskich z całej Polski.
 
To dopiero początek tegorocznego sezonu, a na koncie mrągowskich żeglarzy kolejne wysokie miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski. Trzydniowe Ogólnopolskie Regaty klasy Optimist „Memoriał Ottona Weilanda” w Charzykowy na podium zakończył Mikołaj Merkler, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Baza” w Mrągowie. Mikołaj wypływał sobie srebro.
 
Trener Tomasz Szawkowski jest bardzo zadowolony ze wszystkich zawodników, szczególnie, że w regatach startowało w dwóch grupach 263 łódki z kilkudziesięciu klubów żeglarskich z całej Polski.
 
– Regaty były bardzo dynamiczne – zrelacjonował nam Tomasz Szawkowski. – Sprawne starty i sprzyjające warunki pomagały w bardzo dobrym stylu przeprowadzić wszystkie wyścigi. Warunki, z jakimi musieli się zmierzyć młodzi żeglarze na akwenie regat były różne. Od lekkiego wiatru i flauty do szkwałów o sile do 12 m/s (6 w skali  Beauforta). Dynamicznie zmieniające się warunki na wodzie były testem umiejętności dla zawodników.
 
Regatowcy z Mrągowa test przeszli i po raz kolejny pokazali nie tylko dobrą formę. Potwierdzili także, że na łódkach czują się jak ryby w wodzie. Najmłodszy z grupy Mateusz Gigielewicz zajął bardzo dobre 9 miejsce. Cezary Sternicki zakończył zmagania na miejscu 15, Laura Banach na 61, Oliwier Przybylak - 63, Mateusz Buło - 188 i Jakub Michałowski - 206. Warto podkreślić, że dla Mateusza Buło i Jakuba Michałowskiego były to pierwsze poważne regaty. Chłopcy poradzili sobie znakomicie, zważywszy na fakt, że w grupie regatowej są dopiero od tygodnia.
 
Ogólnopolskie regaty „Memoriał Ottona Weilanda” w Charzykowy odbyły się w miniony weekend. Kolejne zmagania, na które wybierają się żeglarze z Mrągowa już za tydzień (16-17 maja) w Iławie. 
 
Źródło: Portal Sportowe Mrągowo
Zdjęcia: Tomasz Szawkowski
  • Opublikowano: poniedziałek, 11, maj 2015 12:52
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb