bg

Żeglarstwo

STOMASZ Cup - relacja

6 czerwca 2015 roku na malowniczo położonym jeziorze Czos odbyły się drugie regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 – STOMASZ Cup. 

Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do finału cyklu, który został zaplanowany na 29.082015 r.

Na start zgłosiło się 19 załóg z całej Polski. Po raz  kolejny gościliśmy zawodników z Biskupca czy Giżycka. Pojawili się również nowi zawodnicy, którzy przebyli około 220 km. Za swoją wytrwałość zostali nagrodzeni przez organizatora specjalnym pamiątkowym pucharem. Ogółem na wodzie mogliśmy oglądać zmagania 54 żeglarek i żeglarzy. Było bardzo ciepło, a wiatr wiał z kierunku południowego z prędkością od 3 do 5 stopni w skali Beauforta.

Tradycyjnie regaty składały się z 4 wyścigów: 3 wyścigów krótkodystansowych i jednego długodystansowego o długości około 11 kilometrów. W klasyfikacji jachtów kabinowych niepodzielnie królowała Delphia 24 One Design, sterowana przez Grzegorza Pieczkę oraz Błażeja Bednarczyka i Karola Dzido. Drugie miejsce przypadło dla załogi Sympathy 600: Łukasza Dakszewicza (debiutant w ŻGPM jako sternik, wcześniej startował w innej drużynie), Marcina Kwaśnika, Wojciecha Fronckiewicza i Grzegorza Rosińskiego.  Ostatnie miejsce na podium wywalczyła ekipa z Biskupca (Łukasz Ostropolski, Piotr Karwowski, Maciej Przeradzki), która do ostatniej chwili walczyła o drugie miejsce. W klasie jachtów otwarto pokładowych mamy również przetasowania. Tym razem puchar za pierwsze miejsce przypadł Markowi Karawajczykowi, który bezdyskusyjnie wygrał wszystkie wyścigi na swoim Katamaranie. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny finalista Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Łukasz Cagara, który startował na Laserze. Trzecie miejsce zdobyła załoga pływająca na Omedze: Tomasz Rydzik, Tomasz Miśkiewicz i Łukasz Karolak.

Decyzją organizatorów specjalnie na potrzeby regat STOMASZ Cup została utworzona nowa klasyfikacja jachtów, El Bimbo, aby wynagrodzić wysiłek i chęć uczestnictwa wszystkich żeglarzy. Puchar za pierwsze miejsce w tej klasie zdobyła załoga w składzie: Piotr Wiórko, Monika Michalczyk, Przemysław Zduńczyk, Małgorzata Zduńczyk. Drugie miejsce na podium zajęła ekipa: Jan Szczepaniak jako sternik oraz Wiesław Karski i Magdalena Borkowska. Kolejne miejsce wywalczyli zawodnicy: Jerzy Nowicki, Franciszek Śmiałkowski, Aniela Kowraj. Na ostatnim miejscu, choć załoga dzielnie walczyła do końca i miała identyczny bilans punktowy jak ekipa ze Strona, znaleźli się: Jan Cieślik, Krystyna Cieślik oraz Przemysław Cieślik.

Oficjalne zakończenie oraz after party po raz kolejny odbyło się w zaprzyjaźnionej restauracji Estrada Cafe & Bar. Tam organizatorzy wręczyli pięknie wyglądające i wyróżniające się puchary w kształcie żaglówek, które przygotował Tomasz Krzywosz. W trakcie after party tradycyjnie już odbyło się losowanie nagród, które ufundowali sponsorzy regat. A było co rozdawać, gdyż nagród było w sumie aż 90. W tym miejscu należą się słowa podziękowania przede wszystkim dla Dariusza Lubaka, który większość z nich sam ufundował. Oprócz tego, organizatorzy po raz kolejny zaskoczyli wszystkich uczestników i przygotowali nocną niespodziankę. Każdy z żeglarzy mógł spróbować swoich sił wokalnych, gdyż wieczorem odbyło się szantowe karaoke, a najlepsze wystąpienie zostało nagrodzone pamiątkowym pucharem.

Dziękujemy wszystkim kibicom za liczną obecność. Na każdych regatach przekonujemy się, że miłośników spędzania aktywnego wypoczynku na wodzie jest coraz więcej. Zapraszamy już na następne regaty eliminacyjne, które odbędą się 4 lipca w ramach Dni Mrągowa.

Mateusz Kossakowski

 

FOTOGALERIA

  • Opublikowano: czwartek, 11, czerwiec 2015 09:17
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb