bg

Żeglarstwo

Złoto za Puchar Żubra dla BAZY Mrągowo

Fantastyczny weekend mrągowskich "optimiściarzy" - 3 puchary, żagiel i nagroda główna przyjechały do Mrągowa.

W dniach 27-28.06.2015 na wodach Jeziora Siemianowskiego w Rybakach, w okolicach Białowieskiego Parku Narodowego odbyły się regaty o Puchar Żubra, zaliczane do Pucharu Polski, w żeglarskich klasach: Optimist grupa „A” i ”B”.

W zawodach na starcie stanęło blisko 80 zawodników z  kraju i zagranicy. W ciągu dwóch dni regat odbyły się cztery wyścigi. Świetnie spisali się zawodnicy mrągowskiej Bazy Mrągowo którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w zawodach rangi grupy „A” i „B”. Wyniki zawodników Z.O.S. „BAZA” w Mrągowie reprezentujących Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” przedstawiają się następująco: 

Grupa „B”
 
1 miejsce zajął Mikołaj Merkler
 
3 miejsce zajął Mateusz Gigielewicz
 
12 miejsce zajęła Laura Banach
 
31 miejsce zajął Oliwier Przybylak
 
34 miejsce zajął Mateusz Buło
 
38 miejsce zajął Jan Pasiuk
 
51 miejsce zajął Jakub Michałowski
 
Grupa „A”
 
3 miejsce zajął Juliusz Hebel
 
6 miejsce zajął Cezary Sternicki
 
Na uroczystym zakończeniu regat zwycięzcom i pozostałym uczestnikom w poszczególnych kategoriach wręczono puchary i nagrody. Organizator zawodów, UKŻ Siódemka Białystok nagrodził również nowymi żaglami trzy najliczniejsze ekipy.  Jeden z tych żagli trafił w ręce mrągowskich zawodników jak również nagroda główna, rzeźba żubra XV Regat o „Puchar Żubra” za najlepszy żeglarski zespół. Trenerem żeglarskiej grupy Optimist jest Tomasz Szawkowski.
 
relacja i zdjęcia: Tomasz Merkler
 
  • Opublikowano: wtorek, 30, czerwiec 2015 12:58
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb