bg

Żeglarstwo

Zuzanna Matysiak Wicemistrzynią Świata!

W portugalskim Montemor-o-Vieho w w dniach 20-26 lipca rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców (U-23) w Kajakarstwie. Mrągowską "Bazę" reprezentowały Dominika Włodarczyk, Anna Puławska oraz Zuzanna Matysiak, podopieczne trenera Andrzeja Matysiaka.

Zuzanna wystartowała w duecie z Justyną Iskrzycką z katowickiego klubu UKS-4, w konkurencji K-2 500m.

Po fenomenalnych eliminacjach (przewaga blisko 3 sekund nad drugą parą zawodniczek) w finale kajakarki walczyły do ostatnich metrów o drugie miejsce wyprzedzając reprezentantki Meksyku o 2 dziesiąte sekundy. Pierwsze miejsce, z przewagą ponad sekundy zajęły kajakarki z Węgier.

Zuzanna Matysiak wystartowała również w eliminacjach i półfinale K-1 200 metrów, niestety nie zobaczyliśmy jej w finale konkurencji.

Dominika Włodarczyk i Anna Puławska w załodze z Aleksandą Górną i Joanną Bruską, zajęły czwarte miejsce w konkurencji K-4 500 metrów.