bg

Żeglarstwo

Srebro Mikołaja Merklera podczas Regat Srebrny Żagiel Optimista w Poznaniu

W dniach 31.07-02.08.2015 roku mrągowscy zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego ścigali się w Poznaniu na regatach Srebrny Żagiel Optimista rozegranego na akwenie Jeziora Kierskiego.
Regaty obyły się w ramach programu Energa Sailing Cup. Impreza dla grupy B była wysoko punktowana współczynnikiem 1,6 i zaliczana jest do Pucharu Polski.
 
W Poznaniu Mrągowo reprezentowało trzech zawodników (Laura Banach, Mikołaj Merkler i Juliusz Hebel).
 
Rozegrano 6 wyścigów w grupie A i 5 w grupie B. Z trzech dni zawodów tylko jeden nie sprzyjał żeglarskiej rywalizacji. Na akwenie w Kiekrzu ścigało się łącznie 289 zawodników w klasie Optimist. 
 
Klasyfikacja:
 
W grupie B OPEN
 
1. Wiedeheft Jakub - MKŻ ARKA GDYNIA
2. Merkler Mikołaj - BAZA MRĄGOWO
3. Zacharias Ivo - YACHT KLUB STAL GDYNIA
 
Laura Banach gr. B , miejsce 39,
 
Juliusz Hebel gr. A, miejsce 51,
 
Zawodnicy jak co roku wyjechali z Kiekrza zadowoleni. Każdy z zawodników otrzymał nagrodę a najlepsi dodatkowe wyróżnienia i cenne nagrody. W losowaniu można było wygrać rower a wśród nagród nie brakowało przydatnego dla młodych żeglarzy sprzętu żeglarskiego jak np. płetwy mieczowe.
 
Zgodnie z tradycją tych regat, odbyły się dwa dodatkowe wyścigi. Wyścig Old-boyów (trenetów i rodziców) w którym zwyciężyła Agnieszka Prusińska oraz wyścig finałowy, w którym wzięło udział po trzech najlepszych zawodników z każdej klasy w tym zawodnik z Mrągowa Mikołaj Merkler. Zwycięzcą został Jakub Gołębiowski, który wygrał tym samym nagrodę główną jaką jest żagiel Optimista z osprzętem.
 
Regaty były bardzo widowiskowe i bardzo sprawnie przeprowadzone. Taras w klubie JKW był oblegany przez obserwatorów i kibiców żeglarskich zmagań.
 
Obecnie zawodnicy przygotowują się z trenerem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw PSKO.
 
zdjęcia i relacja: Tomasz Merkler
 
  • Opublikowano: wtorek, 04, sierpień 2015 10:03
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb