bg

Żeglarstwo

Magda Majewska Wicemistrzynią Polski

W dniach 14-18.08.2015 na wodach Zatoki Puckiej rozegrane zostały regaty w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Bic Techno 293. Ta najpopularniejsza klasa windsurfingowa na świecie (500 startujących na Mistzrostwach Świata) zgromadziła czołówkę kraju na głównej imprezie krajowej w tegorocznych zmaganiach na wodzie. 
 
W warunkach średniego i silnego wiatru udało się rozegrać wszystkie z 11. planowanych wyścigów.
 
W konkurencji dziewcząt świetne II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski, po zaciętej walce z zawodniczką z Sopotu, wywalczyła reprezentantka Klubu Sportowego BAZA Mrągowo, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Magdalena Majewska. To kolejny tytuł, po zdobytym w zaszłym roku. W lipcu Magda zajęła dobre 21 miejsce na Mistrzostwach Europy w Liepaji na Łotwie.
 
Bazę Mrągowo w OOM reprezentowali 4 chłopcy, którzy uplasowali się na miejscach:
 
Maciej Zalewski - 10m
Dawid Litwinek - 21m
Bartosz Przybylak 23m
Jakub Pyrek  35m.
 
Rozegrane zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży miały rangę Mistrzostw Polski i zakończyły rywalizację młodzieży w tej klasie. Zostały jeszcze regaty mniejszej rangi i oczywiście święto żeglarstwa mrągowskiego czyli pażdziernikowe Mistrzostwa BAZY Mrągowo!
 
Zawodnicy pod okiem trenera Mariusza Nalewajka już rozpoczynają przygotowania do przyszłego sezonu i zbliżającego się sezonu lodowego.
 
Gratulujemy sukcesów!
 
  • Opublikowano: piątek, 21, sierpień 2015 07:41
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb