bg

Żeglarstwo

Czarek Sternicki i Kostek Sawicki na Mistrzostwach Świata Ice Opti w Viljandi w Estonii

Relacja z zawodów w Viljandi w Estonii.

 

Wtorek 16.02.2016 r.

Oficjalne otwarcie z udziałem zawodników, trenerów, działaczy klubowych, rodziców w pięknym słońcu. Pierwszy dzień wyścigowy regat. Okazuje się, że tylko z nazwy. Po nocnym mrozie breja z wody i lodu zamieniła się w warstwę śniegolodu, mamy więc podwójny lód i kompletne kartoflisko w miejscach, gdzie ktoś wcześniej przeszedł lub przejechał. Komisja sędziowska ze względów bezpieczeństwa odwołała dzisiejsze wyścigi. W ten sposób oszczędza też akwen na następne dni przed zryciem. Na szczęście cały dzień mrozi. W nocy zapowiadany jest silniejszy mróz, więc jest nadzieja, że jutro odbędą się już wyścigi.

 

Środa 17.02.2016 r.  

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata juniorów w klasie DN i Ice-Optimist za nami. Rozegrano po 4 wyścigi dla każdej z klas przy wietrze od 3 do 6m/s na wolnym, trzymającym torze. Zamarznięty śniegolód przyprószony centymetrową warstwą szronu ze śniegiem. Żeglowanie w tych warunkach było dość wolne i trudne. Okazało się, że najlepszym wyborem była rzadko używana płoza, tzw. Cienka teówka, która jest rzadkością w zestawach płóz wśród zawodników. Kto to miał – jechał szybcie jNa czwartek, o ile pozwolą warunki, przewidziano rozegranie kolejnych 3 wyscigów MŚ i zakończenie regat. Następnie zgłoszenia do Mistrzostw Europy, które według planu maja być rozegrane w piątek.

Wyniki po 4 biegach DN Junior, Ice-Optimist

 

Czwartek 18.02.2016 r.
 

Dzisiaj organizatorzy rozegrali kolejne trzy wyścigi i mistrzostwa zakończyły się kompletem wyścigów we wszystkich kategoriach. Świetny debiut w Ice Opti zaliczył Kacper Worek, który będąc liderem po pierwszym dniu ostatecznie zakończył mistrzostwa na 2. miejscu. Tytuł mistrzowski wywalczył przedstawiciel gospodarzy Daniel Rüütel. Na najniższym stopniu podium stanął również Estończyk Sten-Markus Andresson. 

Czarek Sternicki poprawił się o siedem miejsc by ostatecznie zająć 11 pozycję. Kostek Sawicki uplasował się na 19 miejscu. Dla Czarka Sternickiego był to debiut na Mistrzostwach Świata Ice Opti i 11 miejsce to wielki sukces.

Pełne wyniki regat tutaj

 

W kategorii junior DN po złoto sięgnął Estończyk Rasmus Maalinn wyprzedzając swojego rodaka Kevin Grass oraz Szweda Eddie Klemets. Najlepszym z Polaków był Szymon Ignaciuk (5.) wyprzedzając Jędrzeja Wissuwę (6.), Mikołaja Mickiewicza (7.) oraz Jacka Stanisławskiego (8.).

Najlepszą kobietą została Sara Piasecka, wyprzedzając Estonkę Johanna Saareke i Zuzannę Rybicką. 

 
Źródło: Baza Mrągowo
 
 
 
  • Opublikowano: niedziela, 21, luty 2016 09:31
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb