bg

Żeglarstwo

Zapraszamy na Mistrzostwa Bazy Mrągowo

Już w piątek 11 października wystartują Mistrzostwa Bazy Mrągowo, które od lat gromadzą kilkuset najlepszych polskich żeglarzy. Impreza zapowiada się wyśmienicie, a na wodach jeziora Czos będziemy mogli śledzić rywalizację w prawie dwudziestu klasach łódek i desek z żaglem.

Do Mrągowa przyjedzie kilkuset zawodników z całej Polski, by ścigać się w kultowych już regatach o Puchar bazy Mrągowo. Impreza ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, a żeglarze chętnie ją kontynuują i przyjeżdżają do Mrągowa nie tylko po to, by rywalizować na wodzie, ale spotkać się, wspominać i z pasją rozmawiać o żeglarstwie.

 Regaty o Puchar Bazy Mrągowo są legendarne, ale i dość nietypowe jak na współczesne regaty, bowiem skupiają w sobie ogromną ilość klas, w których ścigają się zawodnicy. Obecnie rzadko spotykane SA tego typu rozwiązania, ale to właśnie decyduje o tym, że są to najsłynniejsze regaty w Polsce, znane także w Europie.

Żeglarze będą ścigać się w prawie dwudziestu klasach łódek i desek z żaglem. Rywalizacja potrwa przez 3 dni i rozpoczyna się w najbliższy piątek 11 października. Jako pierwsi wystartują żeglarze, których rywalizacja potrwa 3 dni. Drugiego dnia czyli w sobotę dołączą do nich deskarze, których rywalizacja będzie trwała dwa dni.

Impreza zakończy się w niedzielne popołudnie, uroczystym wręczeniem nagród w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki.

Zapraszamy do śledzenia poczynań żeglarzy na jeziorze Czos. W weekendowe przed/popołudnie warto wybrać się na spacer nad brzeg jeziora i docenić żeglarzy, którzy po raz kolejny rywalizować będą na mrągowskim akwenie.

Piotr Piercewicz

Fot. Cezary Krywiczanin

A tak było rok temu:

Program regat

Piątek 11.10.2013

08.30-10.00 Zgłoszenia do Mistrzostw

12.00 Wyścigi

Sobota 12.10.2013

08.30 -10.00 Zgłoszenia deski z żaglem, OPT UKS
- 11.00 Wyścigi jachty
- 12.00 Wyścigi deski z żaglem

Niedziela 13.10.2013

10.00 Wyścigi

15.00 Zakończenie regat

  • Opublikowano: czwartek, 10, październik 2013 17:03
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb