bg

Żeglarstwo

Złota Anna Puławska!

W dniach 7-9 czerwca, w portugalskim Montemor-o-Velho odbyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Polacy zdominowali rywalizację na torze. Anna Puławska zdobyła 4 złote medale!

 
Anna Puławska z AZS – AWF Gorzów (wychowanka Klubu Sportowego "Baza Mrągowo") na AMŚ zdobyła aż 4 złote medale. Najpierw wygrała w kajakowej jedynce 500, później dorzuciła jeszcze złoto w K2 na 200 i K4 na olimpijskim dystansie 500 metrów oraz na 200 metrów.
 
- Pierwszy raz startowałam na Akademickich Mistrzostwach Świata, więc debiut jak najbardziej udany. Mimo zmiennych warunków pokazałam, że potrafię dostosować się do przeciwności pogody i we wszystkich czterech konkurencjach stanąć na najwyższym stopniu podium.  Myślę, że był to również dobry sprawdzian, który pozwolił zdobyć mi kolejne doświadczenie w imprezach rangi światowej – powiedziała Anna Puławska.
 
Dominika Włodarczyk, także wychowanka Klubu Sportowego "Baza Mrągowo", zdobyła 3 złote medale a Małgorzata Puławska, siostra Ani - 2 złote medale.
 
Ania Puławska obecnie przebywa w Moskwie, gdzie debiutuje na Mistrzoswach Europy Seniorów.
 
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
  • Opublikowano: środa, 22, czerwiec 2016 13:03
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb