bg

Żeglarstwo

Złoto Mistrzostw Europy w klasie L'Equipe dla zawodniczek z Bazy Mrągowo!

Od 26 do 31 lipca br. we włoskim Loano rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w międzynarodowej klasie L’Equipe.
 
Klub Sportowy „Baza Mrągowo” reprezentowały dwie załogi - uczniowie SMS: Amelia Linowska / Julia Chmiel i Denis Szewczyk / Grzegorz Sitarek - podopieczni trenerki Agnieszki Stefańskiej.
 
Na starcie stanęli zawodnicy z Francji, Hiszpanii, Włoch i Polski. Warunki na wodzie były bardzo trudne - dominował słaby wiatr i fala, która skutecznie przeszkadzała zawodnikom w żegludze. Rewelacyjnie w tych warunkach poradziły sobie nasze zawodniczki - Amelia i Julia wywalczyły złoty medal Mistrzostw Europy! Do ostatniego wyścigu trwała zacięta walka o złoto z Hiszpańską załogą. Mrągowianki zachowały zimną krew i koncertowo rozegrały ostatni wyścig, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w regatach. Dziewczyny w klasyfikacji generalnej (z chłopcami) zajęły 4 miejsce!
 
Świetnie wypadła również nasza męska załoga - Denis i Grzesiek wywalczyli 8 miejsce. Chłopcy ostatniego dnia żeglowali bardzo dobrze i zasłużenie „wskoczyli” na 8-mą lokatę. Trzeba powiedzieć, że był to debiut mrągowskich załóg na arenie międzynarodowej - bardzo udany debiut!
 
Przygotowania w ośrodku szkoleniowo - treningowym w Tałtach pozwoliły na optymalne przygotowanie zawodników.
 
Teraz dwa dni odpoczynku i zawodnicy wraz z trenerką przenoszą się do Pucka, gdzie po krótkim zgrupowaniu zaczynają Mistrzostwa Polski.
 
  • Opublikowano: czwartek, 11, sierpień 2016 07:00
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb