bg

Żeglarstwo

Sukcesy „Bazowiczów„ podczas Młodzieżowych Długodystansowych Mistrzostw Polski!

W miniony weekend, na wodach zatoki Gdańskiej, odbyły się Długodystansowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie RSX.
 
Regaty te są bardzo specyficzne, ponieważ rozgrywany jest tylko jeden wyścig na bardzo długim dystansie. W tym roku było to ok 40 km w linii prostej a w sumie z kursem na wiatr (halsówką), było znacznie więcej. Do tych regat nasi zawodnicy przygotowywali się na akwenie w Tałtach, który okazał się idealny do tego celu - relacjonuje trener Tomasz Stefański. 
 
Na starcie stanęli zawodnicy z Mrągowa, Sopotu, Gdańska, Warszawy, Poznania i Kalisza. Jedynym limitem był wiek zawodników co oznacza, że mogli startować wszyscy poniżej 21 lat. Na starcie spotkali się zarówno juniorzy jak i młodzieżowcy.
 
Rewelacyjnie zaprezentowała się Patrycja Lis, zdobywając brązowy medal! Patrycja po zaciętej walce, uległa zawodniczce z Poznania oraz z Sopotu.
 
Nie zabrakło również juniorów - uczniów mrągowskiego SMS-u, dla których był to sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów.
 
Jak na pierwszy start na „dużych” żaglach, ze starszymi kolegami, zaprezentowali się bardzo dobrze:
 
Kat. Mężczyzn:
7 miejsce - Michał Warzocha
9 miejsce - Maciej Zalewski
15 miejsce - Bartosz Przybylak
 
Kat Kobiet:
3 miejsce - Patrycja Lis
7 miejsce - Magdalena Majewska
 
Przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w klasie RSX odbył się również Maraton Windsurfingowy w klasie Techno 293. W najmłodszej kategorii (5,8m), Bazę Mrągowo, reprezentował Michał Lis, który okazał się bezkonkurencyjny. Po 20 kilometrowej trasie zameldował się na linii mety jako pierwszy!
 
W klasie RSX były to pierwsze regaty w tym sezonie, w których można było zdobyć punkty w Krajowym Systemie Rywalizacji Dzieci i Młodzieży- Nasi zawodnicy z tych regat przywieźli 38 pkt! To dopiero początek bo przed nimi jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.
  • Opublikowano: czwartek, 08, wrzesień 2016 13:21
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb