bg

Żeglarstwo

Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów w klasie RSX i 29-er.

W dniach 16-18 września br., na wodach Zatoki Gdańskiej, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach przygotowawczych.
 
W klasie RSX, Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, reprezentowała piątka juniorów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Magdalena Majewska, Michał Warzocha, Maciej Zalewski, Bartosz Przybylak oraz Patryk Chojnicki.
 
Na starcie regat stanęli zawodnicy z Mrągowa, Warszawy, Sopotu, Gdańska, Kalisza, Dobrzynia i Poznania. Podczas trzech dni rozegrano 8 wyścigów. Warunki na wodzie były bardzo trudne – wiatr 10-16 węzłów i duża fala dały się we znaki zawodnikom.
 
Bardzo dobrze spisała się Magda Majewska zdobywając brązowy medal!
 
Chłopcy żeglowali ze zmiennym szczęściem i regaty zakończyli odpowiednio na :
 
7 m – Michał Warzocha
 
11m- Maciej Zalewski
 
14m- Patryk Chojnicki
 
21m- Bartosz Przybylak
 
Kolejne regaty przyniosły nam 18 pkt w Krajowym Systemie Rywalizacji Dzieci i Młodzieży i kolejne cenne doświadczenie.
 
W klasie 29-er świetnie spisała się załoga Paweł Jakubowski/ Mikołaj Mickiewicz -Klub Sportowy „Baza Mrągowo”, która również wywalczyła brązowy medal! Chłopcy po pierwszym dniu byli poza strefą medalową ale drugiego i trzeciego dnia żeglowali bardzo dobrze, co dało im miejsce na podium.
 
Za tydzień juniorzy wracają ponownie do Górek Zachodnich, gdzie będą zdobywać doświadczenie w rywalizacji ze starszymi kolegami w kategorii Młodzieżowca.
 
źródło: trener Tomasz Stefański
  • Opublikowano: poniedziałek, 19, wrzesień 2016 13:07
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb