bg

Żeglarstwo

Wielkie święto żeglarstwa już w najbliższy weekend!

W dniach 7-9 października 2016 r. a jez. Czos odbędą się jedne z największych regat żeglarskich w Polsce - Mistrzostwa Bazy Mrągowo oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które Partonatami Honorowymi objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Burmistrz Miasta Mrągowo, Pani Otolia Siemieniec oraz Starosta Powiatu Mrągowskiego, Pan Antoni Karaś.
 
Organizatorzy - Klub Sportowy "Baza" Mrągowo oraz Z.O.S. Baza Mrągowo - spodziewają się udziału około 300 zawodniczek i zawodników z wszystkich najlepszych klubów i ośrodków w kraju, a także przyjazdu ekip zagranicznych z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji (Okręg Kaliningradzki).
 
W tym roku żeglarze rywalizować będą w klasach: L’Equipe, 29er, 49er, 420, 470, Laser 4.7, LAS Masters, LAR Masters, OPTIMIST, RSX, Techno 7,8, Techno 6.8, Techno 4.0 i Jachty Kabinowe, z podziałem na kategorie męskie i żeńskie oraz wiekowe.
 
Mrągowo to jedno z niewielu miast w naszym regionie z jeziorem położonym niemalże w centrum miasta. Stwarza to świetną okazję do kibicowania i obserwowania poczynań zawodników na wodzie. Liczymy na zaciętą rywalizację na wodzie i tradycyjnie wspaniałą - atmosferę na brzegu. 
 
Podsumowanie imprezy odbędzie się w niedzielę 9 października 2016 r., o godz. 15:00 w Centrum Kultury i Turystyki. 
 
Zapraszamy do kibicowania sportowcom na wodzie i na lądzie.
 
PROGRAM REGAT:
 
Piątek 09 października
godz.   8.30 – 10.00 zgłoszenia do regat
godz. 12.00 –  start do pierwszego wyścigu regat
 
Sobota 10 października
godz.  8.30 - 10.00 - zgłoszenia do regat 
godz.  11.00 - start do wyścigów jachtów
godz.  12.00 - start do wyścigów desek           
 
Niedziela 11 października
godz. 10.00 - start do kolejnych wyścigów regat
godz. 15.00  - uroczyste zakończenie regat w Centrum Kultury i Turystyki
 
Mistrzostwa Bazy Mrągowo oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Partonatami Honorowymi objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki,  Burmistrz Miasta Mrągowo, Pani Otolia Siemieniec oraz Starosta Powiatu Mrągowskiego, Pan Antoni Karaś.
 
Impreza dofinansowana jest ze środków finansowych Gminy Miasto Mrągowo.
 
  • Opublikowano: środa, 05, październik 2016 04:09
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb