bg

Żeglarstwo

Mistrzostwa Bazy Mrągowo - podsumowanie

Początek października w Mrągowie od wielu lat wiąże się z Mistrzostwami Bazy Mrągowo, które rokrocznie przyciągają nad Czos zawodników z całej Polski i nie tylko. W tym roku w Mrągowie pojawiło się ponad 250 załóg, które ścigały się na Czosie w wyjątkowo trudnych warunkach. 

Na szczęście zawodników ogrzewała jak zwykle świetna atmosfera i klubowa kuchnia, która tradycyjnie przygotowała gorącą zupę żeglarską.

– Trzeba naprawdę kochać żeglarstwo, by w październiku wsiąść na jacht jakby nigdy nic i ścigać się z rywalami, mimo deszczu i zimna potęgowanego wiatrem. Tę miłość do żagli wychowawcy z Bazy Mrągowo potrafią zaszczepić dzieciakom jak nikt inny w Polsce – pisze o mrągowskich regatach szanowany w żeglarskim świecie portal sailing.org.

Dwa zdania, które są jednocześnie idealnym podsumowaniem całych tegorocznych zmagań w Mrągowie. Kapryśny Czos, o którym żeglarze mówią, że uczy żeglarstwa jak żadne inne jezioro w Polsce, w tym roku przywitał żeglarzy przenikliwym chłodem i solidnym deszczem. W takich warunkach niemal przez całe trzy dni startów musieli sobie radzić żeglarze. Od tych najmłodszych, po najstarszych, od „optymiściarzy” przez załogi jachtów kabinowych po „deskarzy”. Łącznie kilkanaście klas i ponad 250 załóg! Było co oglądać i mimo że pogoda do tego nie zachęcała, warto było wybrać się nad Czos.

Żeglarze rywalizowali w klasach: L’Equipe, 29er, 49er, 420, 470, Laser 4.7, LAS Masters, LAR Masters, OPTIMIST, RSX, Techno 7,8, Techno 6.8, Techno 4.0 i Jachty Kabinowe, z podziałem na kategorie męskie i żeńskie oraz wiekowe.

W kategorii jachty kabinowe puchary i nagrody ufundował jeden ze sponsorów tegorocznych zmagań na Czosie, mrągowski oddział banku Credit Agricole. Osobiście wręczał je Krzysztof Cekalski, dyrektor placówki.

- Jako oddział banku włączyliśmy się w tegoroczne regaty, bo chcemy pomagać w rozwoju sportu młodzieżowego, szczególnie na rynku lokalnym. Zależy nam na promocji przez sport, podejmowaniu działań na rzecz sportowego rozwoju dzieci i młodzieży, a także pomocy w realizowaniu ich pasji - mówi Krzysztof Cekalski, dyrektor mrągowskiego oddziału Credit Agricole.

Poniżej wyniki:

Optimist A
1 Ernestas Juskievicius 03, Litwa KBN BANGPUTYS 9,0 1 4 3 (13 ) 1
2 Ignatiy Mikhvajlets 04, Bielarus Minsk RZOP 13,0 3 1 6 (11 ) 3
3 Konrad Dziąba 04, MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 17,0 4 3 (17 ) 5 5
...
8 Mikołaj Merkler 04, Baza Mrągowo 28,0 2 10 12 4 (14)
...
15 (3) Julia Jęrasik 04 K, Baza Mrągowo 48,0 (14 ) 13 14 9 12

Optimist B
1 Patryk Chełkowski 06, MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 8,0 4 1 2 1 (6)
2 Jakub Kluk 06, MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko 8,0 2 (4 ) 3 2 1
3 Mateusz Gigielewicz 05, Baza Mrągowo 14,0 1 2 7 4 (9)
...
13 Mateusz Buło 04, Baza Mrągowo 46,0 (16 ) 15 15 3 13
...
20 Antoni Kumiński 06, Baza Mrągowo 75,0 22 27 21 5 (30)
...
26 Radosław Parzych 05, Baza Mrągowo 94,0 (29 ) 28 16 21 29
...
28 Hubert Bałdyga 05, Baza Mrągowo 109,0 25 21 (bfd ) 31 32
...

Optimist C

Dziewczęta
1 Zofia Gołębiowska Baza Mrągowo 15
2 Hanna Kuliś Baza Mrągowo 32
3 Malwina Podsiad Baza Mrągowo 32
4 Zuzanna Hebel Baza Mrągowo 32
...
6 Zuzanna Maliniewicz Baza Mrągowo 54

Chłopcy
1 Tomasz Rataj Baza Mrągowo 10
2 Filip Szloński Baza Mrągowo 15
3 Michał Ciechanowicz MBSW Giżycko 18
4 Daniel Łachacz Baza Mrągowo 34
...
7 Adam Ciołek Baza Mrągowo 57
8 Wiktor Malicki Baza Mrągowo 61

Klasa 29er
1(1) Aleksandra Tydelska 98, Nikola Kaciubska 01, Baza Mrągowo 11,0 1 1 1 2 2 2 (3 ) 2
2 Mikołaj Mickiewicz 98, Paweł Jakubowski 01, Baza Mrągowo 13,0 (dnf) dnf dnf 1 1 1 1 1
3 Franciszek Windorbski 01, Karol Świąć 00, MKŻ Mikołajki,Baza Mrągowo 21,0 2 (dnf) dnf 3 3 3 2 dnf

Klasa 420
1(1) Julia Szmit 00 K, Hanna Dzik 00, MBSW Gizycko, YKP Gdynia 14,0 1 (4 ) 1 1 4 4 2
2 Kacper Paszek 01, Bartosz Reiter 00, OKŻ OLsztyn 24,0 8 1 4 5 1 1 4
3 Seweryn Wysokiński 99, Mateusz Kruczyński 00, OPTY Ustka, OPTI CWM Gdynia 26,0 7 2 (bfd ) 3 2 2 1
...
19 Łukasz Cagara 99, Maria Chudek 98, Baza Mrągowo 132,0 17 (dnf) dnf 16 19 dnf dnf

Klasa 470
1 Kamil Cesarski 96, Beniamin Waszkiewicz 97, Baza Mrągowo 11,0 1 1 1 (4 ) 4 1 2 1
2 Grzegorz Olko 98, Maciej Lipiński 99, OKŻ Olsztyn, Baza Mrągowo 17,0 2 2 2 3 2 3 (4 ) 3
3 Paweł Roszkowski 97, Wiktor Samoraj 96, Baza Mršgowo 21,0 (dnf) dnf dnf 1 1 2 1 2
...

Jachty Kabinowe
1 Jakub Malicki, K. Krycenko, KAPER KĘTRZYN 3,0 1 1 1
2 Karol Góralczyk, Dariusz Bałdyga, MTR CZOS 7,0 3 2 2
3 Lucyna Pieczko, G. Pieczko, B. Bednarczyk 10,0 2 dnf 3
4 Tomasz Krzywosz, Mateusz Kozłowski 12,0 4 3 dnf

Klasa L’Equipe
1(1) Amelia Linowska 03, Julia Chmiel 03, Baza Mrągowo 11,0 2 2 (3 ) 1 1 2 1 2
2 Denis Szewczyk 01, Grzegorz Sitarek 03, Baza Mrągowo 12,0 1 1 2 2 (3 ) 1 2 3
3 (2) Magdalena Chyła 03, Natalia Zdanowicz 04, Nauticus YC Olsztyn 16,0 (3 ) 3 1 3 2 3 3 1
...
5 Adam Rogowski 04, Piotr Kaczmarczyk 04, Baza Mrągowo 36,0 (dnf ) 5 5 4 5 5 6 6
6 Julianna Wypych 04, Aleksander Ropulewski 04, Baza Mrągowo 40,0 5 (dnc) dnc 6 6 6 5 5

Klasa Laser 4.7
1 Laurynas Ivanauskas, Litwa KBN BANGPUTYS 9,0 1 1 (dnf ) 1 1 2 1 2
2 Deimante Jarmalaviciute, Litwa KBM BANGPUTYS 13,0 2 3 1 2 2 1 2 (dnf)
3 Cezary Sternicki, Baza Mrągowo 22,0 4 2 2 3 (6 ) 3 4 4
...
7 Jakub Michałowski, Baza Mrągowo 43,0 (8 ) 8 7 6 5 7 5 5
...

Klasa Laser Radial
1 Mateusz Leszko, RKS Lasery Zegrze 8,0 1 (2 ) 1 1 1 2 1 1
2 Radosław Jankowski, Warmia Olsztyn 12,0 2 1 2 (3 ) 2 1 2 2
3 Stanisław Elmer, RKS Lasery Zegrze 21,0 3 3 3 2 3 3 (dnf) dnf

Klasa Laser Standard
1 Wojciech Wionczek, Fala Brzeg 5,0 1 1 1 (2 ) 1 1
2 Dariusz Lubak, Baza Mrągowo 11,0 2 2 (3 ) 3 2 2
3 Maciej Rubiszewski, Horn Brzeg 12,0 (3 ) 3 2 1 3 3
...

Klasa Techno 4.0 kobiety
1 Nadia Kulik 2005 Baza Mrągowo K 1 1 1 1 2 4.0
2 Linda Falkiewicz 2006 SKŻ Sopot K 3 3 3 6 3 12.0
3 Wiktoria Giec 2006 YKP Warszawa K 6 2 4 5 8 17.0
...

Klasa Techno 4.0 (mężczyźni)
1 Wiktor Kocenko 2005 Baza Mrągowo M 2 4 2 2 1 7.0
2 Milo Sołomko 2005 SKŻ Sopot M 4 5 5 7 5 19,0
3 Dawid Gogołowski 2004 Baza Mrągowo M 5 8 6 9 7 26.0
...
9 Aleksander Zyłza 2003 Baza Mrągowo M 17 19 19 12 9 57.0

Klasa Techno 6.8 (kobiety)
1 Kamila Niedbała 2003 Baza Mrągowo K 19 13 10 15 28 57.0
2 Amelia Zalewska 2003 SKŻ Sopot K 8 29 31 29 14 80.0
3 Nell Ran 2003 SKŻ Sopot K 7 32 26 24 26 83.0
...
6 3 Oliwia Chomka 2004 Baza Mrągowo K 31 31 20 18 33 100.0
7 Maja Paterman 2002 Baza Mrągowo K 35 25 29 25 24 103.0
...

Klasa Techno 6.8 (Mężczyźni)
1 Michał Lis 2004 Baza Mrągowo M 1 4 2 4 5 11.0
2 Filip Dmochowski 2005 Baza Mrągowo M 3 3 5 7 10 18.0
3 Grzegorz Bujnowski 2002 YKP Warszawa M 2 9 9 3 22 23.0
...
7 Olivier Przybylak 2004 Baza Mrągowo M 22 21 14 5 18 58.0
...

Klasa Techno 7.8 (Kobiety)
1 Elżbieta Novośinskaite 2000 Litwa Bangpatys K 13 7 13 8 13 41.0
2 Natalia Staszewska 2003 YKP Warszawa K 14 37 30 13 23 80.0
3 Maria Urban 2001 MBSW Giżycko K 30 28 28 33 31 117.0
...

Klasa Techno 7.8 (Mężczyźni)
1 Dawid Litwinek 2001 Baza Mrągowo M 4 1 1 1 1 4.0
2 Jakub Pyrek 2003 Baza Mrągowo M 45 2 3 2 3 10.0
3 Franciszek Kuźniar 2001 SKŻ Sopot M 6 6 6 17 4 22.0
4 Krzysztof Leński 2003 Baza Mrągowo M 12 8 4 11 36 35.0
...
7 Jan Pasiuk 2002 Baza Mrągowo M 10 30 27 31 16 83.0
...

Klasa RS:X kobiety
1 Patrycja Lis 1996 Baza Mragowo K RS:X 2 1 1 6 6 10.0
2 Magdalena Majewska 1999 Baza Mragowo K RS:X 4 2 7 7 10 20.0
3 Julia Dawidowicz 2002 YKP Warszwa K RS:X 9 8 9 5 7 29.0
...

Klasa RS:X Mężczyźni
1 Andrzej Komor 1999 GKŻ Gdańsk M RS:X 1 4 4 2 5 11.0
2 Mikołaj Terman 1999 SKŻ SOPOT M RS:X 3 6 3 3 3 12.0
3 Michał Warzocha 1999 Baza Mragowo M RS:X 5 3 2 4 4 13.0
4 Maciej Zalewski 2001 Baza Mragowo M RS:X 6 7 8 1 2 16.0
5 Bartosz Przybylak 2001 Baza Mragowo M RS:X 7 5 6 9 1 19.0
...

Mistrzostwa Województwa

Klasa Techno 293 (Kobiety)
1 Kamila Niedbała 2003 Baza Mrągowo K (6,8) 6 6 6 18.0
2 Maria Urban 2001 MBSW Giżycko K (7,8) 9 10 11 30.0
3 Oliwia Chomka 2004 Baza Mrągowo K (5,8) 10 12 9 31.0
4 Maja Paterman 2002 Baza Mrągowo K (6,8) 13 8 12 33.0
...

Klasa Techno 293 (Mężczyźni)
1 Dawid Litwinek 2001 Baza Mrągowo M (7,8) 3 1 1 5.0
2 Michał Lis 2004 Baza Mrągowo M (6,8) 1 4 2 7.0
3 Filip Dmochowski 2005 Baza Mrągowo M (5,8) 2 3 5 10.0
4 Krzysztof Leński 2003 Baza Mrągowo M (7,8) 5 5 4 14.0
5 Jakub Pyrek 2003 Baza Mrągowo M (7,8) 17 2 3 22.0
6 Olivier Przybylak 2004 Baza Mrągowo M (6,8) 8 7 7 22.0
7 Jan Pasiuk 2002 Baza Mrągowo M (7,8) 4 11 10 25.0
8 Bartosz Buszczyk 2003 Baza Mrągowo M (6,8) 7 9 17 33.0
...
10 Adam Klecan 2005 Baza Mrągowo M (5,8) 12 15 14 41.0

Klasa RSX
1 Magdalena Majewska 1999 Baza Mragowo K RS:X 1 1 3 5.0
2 Michał Warzocha 1999 Baza Mragowo M RS:X 2 2 1 5.0
3 Bartosz Przybylak 2001 Baza Mragowo M RS:X 4 3 2 9.0
4 Maciej Zalewski 2001 Baza Mragowo M RS:X 3 4 4 11.0

Źródło: Sportowe Mrągowo

  • Opublikowano: piątek, 28, październik 2016 14:20
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb