bg

Żeglarstwo

Bojerowy Puchar Mikołajek w Okartowie

W miniony  weekend, 28-29 stycznia br., w Okartowie odbyły się regaty lodowe w kategorii Ice Opti i DN o Puchar Bojerowy Mikołajek. Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Mrągowa reprezentowali Cezary Sternicki, Kuba Michałowski i Radosław Parzych, z trenerem Staszkiem Mickiewiczem.

- Dwa dni zmagań w trudnych warunkach, przy silnym wietrze do 9 m/s i gładkim lodzie pozwoliły na rozegranie 7 wyścigów. Czarek po pierwszym dniu regat i dwóch wyścigach zajmował III miejsce, prowadził Kacper Worek  z Gdyni - ubiegłoroczny wicemistrz świata z Estonii w Ice Opti. Kuba i Radek radzili sobie doskonale, będąc w środku stawki, biorąc pod uwagę, że dla niektórych były to pierwsze lodowe regaty. W dniu następnym było więcej wiatru i rozegrano 5 wyścigów, w  których Czarek zajął I, I, II, I, I miejsce. Ostatecznie Czarek zajął zaszczytne I miejsce, pokonując wicemistrza świat z 2016 r. Kacpra Worka. Radek Parzych zajął IV miejsce a Kuba Michałowski VII miejsce - relacjonuje Tomasz Sternicki.

Przypomnijmy, że Czarek Sternicki ma już na koncie: Lodowy Puchar Giżycka, Lodowy Puchar Warszawy. puchar w wewnątrzszkolnych zawodach bojerowych Z.O.S. "Bazy" Mrągowo, Bojerowy Puchar Mikołajek.

W nabliższy weekend odbędą się Mistrzostwa Polski w Ice Opti. Powodzenia Panowie!

źródło: Tomasz Sternicki

  • Opublikowano: wtorek, 31, styczeń 2017 08:01
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb