bg

Żeglarstwo

Dwa medale MP "Bazowiczów" w klasie Ice Opti

W  weekend 4-5 lutego 2017 roku, w Tolkmicku na Zalewie Wiślanym, odbyły się regaty bojerowe klasy Ice-Opti o Mistrzostwo Polski. Czarek Sternicki i Mateusz Gigielewicz z Bazy Mrągowo zdobyli drugie i trzecie miejsce w tych zawodach.


Szkołę Mistrzostwa Sportowego na zawodach reprezentowali zawodnicy: Cezary Sternicki, Mateusz Gigielewicz, Mikołaj Merkler oraz Radosław Parzych.

Pierwszego dnia regat,  przy sile wiatru 5-8 m/s Komisja Regatowa przeprowadziła 4 wyścigi. "Bazowicze" dzielnie walczyli zajmując na koniec dnia miejsca: III Mikołaj Merkler, V Cezary Sternicki, X Mateusz Gigielewicz i XX Radosław Parzych.

Kolejny dzień to mniejszy wiatr, ok 2-5 m/s, ale więcej słońca, rozegrano 5 wyścigów. Emocji nie brakowało, do ostatniego wyścigu nie wiadomo było kto zostanie Mistrzostw Polski.  Wszystko wyjaśniło się po ostatnim, 9. wyścigu. Po zaciętej walce Czarek Sternicki ostatecznie wywalczył Wicemistrzostwo Polski w kategorii chłopców.  

Wyniki "Bazowiczów":                                      
II m. - Cezary Sternicki                            
III m. - Mateusz Gigielewicz                      
VIII m. - Mikołaj Merkler                             
XIX m. - Radosław Parzych
 
W dniach 13 - 17 lutego 2017 r., na Zalewie Wiślanym, planowane są Mistrzostwa Świata i Europy w klasach Ice Optimist i DN Junior.

tekst: Tomasz Sternicki

  • Opublikowano: czwartek, 09, luty 2017 10:17
  • AddThis Social Bookmark Button
fb
fb