bg

Żeglarstwo

Czarek Sternicki i Sara Piasecka z medalami bojerowych Mistrzostw Świata

Czarek Sternicki z Bazy Mrągowo zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w bojerowej klasie Ice-Opti, a Sara Piasecka (obecnie OKŻ Olsztyn) została mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata w klasie DN. To największe sukcesy zawodników z Mrągowa podczas mistrzostw rozgrywanych w Żninie.

Bardzo dobre warunki atmosferyczne - słońce, umiarkowany wiatr i bezsprzecznie świetna organizacja, a na starcie w klasie Ice-Opti 41 zawodników z 8 państw. To wszystko zagwarantowało sprawne rozegranie Mistrzostw Świata Juniorów.

Głównym organizatorem zawodów była Flota Polska DN a mistrzostwa rozegrano w dniach 13-17 lutego w Żninie. Komisja Sędziowska przeprowadziła komplet 7 zaplanowanych wyścigów.

Fantastycznie spisali się zawodnicy Bazy Mrągowo i zarazem uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie, którzy w kilkudniowej konsultacji poprzedzającej mistrzostwa szlifowali formę na akwenie Jeziora Żnińskiego Duże. Do regat przystąpili niezwykle skoncentrowani i na tyle "rozpędzeni", by walczyć o medale Mistrzostw Świata. Wspaniały sukces odniósł Czarek Sternicki, który po zaciętej i dramatycznej końcówce zawodów wywalczył brązowy medal. Kolega klubowy Mateusz Gigielewicz żeglował równie wspaniale, a regaty ukończył na bardzo dobrej 4 pozycji. Mikołaj Merkler po słabszym początku i zdecydowanie lepszej końcówce regat uplasował się na 14 miejscu.

W klasie DN rozgrywano jednocześnie Mistrzostwa Świata i Europy. Ze świetnej strony zaprezentowała się Sara Piasecka, która obecnie reprezentuje barwy OKŻ Olsztyn. Mrągowianka zdobyła mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata. To niejedyny sukces Sary w ostatnim czasie, bo kilka dni wcześniej, podczas Mistrzostw Polski, zawodniczka zdobyła Mistrzostwo Polski juniorów i seniorów.

żródło: Sportowe Mrągowo

• Opublikowano: środa, 22, luty 2017 13:08